Hotele dalej zamknięte

Rząd zdecydował o przedłużeniu lockdownu do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja.

Zgodnie z rozporządzeniem obiekty noclegowe pozostaną zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

„Apogeum fali trzeciej, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, gdy nastąpił spadek, jeśli chodzi o hospitalizacje. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień” – powiedział minister zdrowia Andrzej Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Minister Zdrowia zapowiedział surowe kontrole policji i służb sanitarnych w obiektach hotelowych w okresie majowego weekendu.

Decyzja to cios w branżę hotelarską a także niezbyt miła wiadomość dla osób, które planowały spędzić majówkę nad morzem. Hotele na Półwyspie Helskim przygotowywały się do majówki.

„Majówka w Hotelu Jastarnia. Tak, to wspaniały pomysł. Tylko u nas zrelaksujesz się i odpoczniesz, a spacery brzegiem morza dodadzą Ci energii”- tak zachęcano 6 kwietnia na Facebook-u Hotelu Jastarnia. Z kolei na Facebook-u Hotelu Zdrojowego w Jastarni czytamy w poście: „Czas zaplanować Majówkę! Spędź przedłużony weekend majowy w Hotel Dom Zdrojowy Resort & SPA i skorzystaj z wielu atrakcji”.

W zakresie działalności obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny, a także solaria. Od 19 kwietnia dzieci i młodzież mogą uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu jest możliwe. Pod warunkiem limitu do 25 osób.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2021 Helski.eu - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress